Підписатися

Виробництво комплексів
безперервного піролізу

Ua   En   Ru

Утилізація ТПВ методом безперервного піролізу

За середньостатистичними даними в Києві щорічно виникає необхідність утилізувати 1,5 млн тонн сміття. Представники комунального господарства мають офіційні підстави стверджувати, що тільки 22% відпрацьованих матеріалів спалюється безпосередньо в Києві, на обладнаних установках. Куди ж зникає решта твердих побутових відходів (ТПВ) і як складається їх подальша доля?

Згадайте, який неприємний запах виникає, якщо підпалити пластикову пляшку. А тепер уявіть, що люди, які мешкають неподалік від необладнаних полігонів, вдихають дим, що виникає при спалюванні сотень тисяч пляшок та іншого сміття, щоденно. Задумуватися про те, як цей процес впливає на стан здоров’я меншою мірою неприємно. А враховуючи тенденцію зросту споживчого потенціалу людства, перспектива збільшення територій сміттєзвалищ так чи інакше зачепить кожний дім.

Проте ситуація може зазнати кардинальних змін, якщо розглядати сміття як потенціальне екологічно чисте паливо, вироблене безпечним шляхом, що забезпечує альтернативне рішення енергетичних питань. «Так не буває!», – каже більшість людей, зважаючи на такі революційні ідеї. Але тисячі дослідників займаються розвитком сучасних технологій саме для того, щоб розвіяти сумніви навіть переконаних скептиків.

Що таке ТПВ?

Життєдіяльність людини прямо пропорційна процесу утворення твердих побутових відходів (ТПВ). Кожна сфера діяльності і активності (від роботи на промисловому підприємстві до безневинного виїзду на природу) супроводжуються утворенням вторинної сировини різного походження. До ТПВ традиційно відносять наступні категорії сміття:

 • целюлозні матеріали (деревина, папір, картон);
 • нафтопродукти (нафтошлами, текстиль, гума, різні види пластику);
 • медичні відходи;
 • відходи деревини;
 • скло і скловолокно;
 • мул та осади стічних вод;
 • відходи агропромислової та інших галузей виробництва.

Варто зазначити, що склад ТПВ залежить від клімату, способу життя і ментальності регіону. Вологість відходів населених пунктів країн СНД в середньому на 10-20% перевищує вміст вологи у відходах, що утворюються на території Європи. А в США кількість відходів харчової промисловості шляхом модернізації каналізаційної мережі скорочується до 7%, тоді як в інших країнах показник досягає 35% від загальної маси.

Як врятуватися від сміття?

Розвинені країни з інноваційними економічними системами активно уникають утилізації побутових відходів методом спалювання, оскільки процес трудомісткий, нерентабельний і завдає шкоди навколишньому середовищу. Сьогодні людство займається пошуком ефективних способів комерційно вигідної переробки вторинної сировини, отримуючи при цьому альтернативні джерела палива та електроенергії.

Інженерами компанії «Полвакс-Україна» була розроблена модель комплексу обладнання для піролізної утилізації твердих відходів, яка характеризується високою енергетичною ефективністю і екологічною безпекою. Крім того, установка оснащена системами сортування та подрібнення сировини, що істотно полегшує процес підготовки відходів до переробки в паливні продукти. Високоякісні блоки фільтрів різного ступеня очищення передбачені розробниками для забезпечення екологічної стабільності навколишнього середовища, тому піролізні комплекси можна встановлювати в населених пунктах, значно зменшуючи витрати на логістику.

Як здійснюється піролізна переробка ТПВ?

Відпрацьовані матеріали безпосередньо з сміттєвоза завантажуються в приймальний бункер і за допомогою скребкового транспортера переміщаються на транспортерну стрічку. У піролізному комплексі переробляються відходи різного походження (за винятком будівельних матеріалів) вологістю до 60%. Далі сировинні продукти переміщаються в шредери для послідовного подрібнення і сортування. У шнековій сушарці проходить останній етап підготовки сміття до подачі в реактор, а саме досягнення необхідного показника вологості.

Оброблені відходи подаються в попередньо розігрітий реактор, де відбувається термічна деструкція відходів. В активній частині реактора сировина перетворюється на твердий карбонізований матеріал (пірокарбон). Цей процес супроводжується виділенням газової суміші, яка проходить кілька етапів фільтрування, очищення і охолодження, трансформуючись в готовий до споживання піролізний газ.

Продукти піролізу

Вихід паливних матеріалів з ТПВ складає від 30% до 65%. Показник залежить від характеристик складників сировини. Середня калорійність сміття, що утворюється в містах, досягає 1500-2000 ккал/кг.

Пірогаз утилізують на спеціальних турбінах для отримання електричної енергії. Він також успішно застосовується для нагрівання гарячої води, що подається в житлові приміщення.

Пірокарбон (піровуглець) традиційно брикетують як енергоефективний матеріал або використовують як основу для водовугільного палива. До інших ефективних напрямків реалізації піровуглецю відноситься виробництво:

 • активованого вугілля;
 • різних видів гуми;
 • пластмаси;
 • барвників.

Також продукт активно застосовується як адсорбент для очищення стічних вод і в сільськогосподарській промисловості для покращення складу ґрунту.

Для розрахунку орієнтовного виходу паливних продуктів з відходів різних видів можна застосувати калькулятор

Завдяки таким сучасним розробкам, з’являється можливість здійснювати екологічну та більш раціональну та утилізацію побутових відходів. Підтримка та розвиток інноваційних технологій наближують на крок перспективу позбавлення населених пунктів і приміських територій від сміттєзвалищ та токсичного диму.

Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися більше про технологію безперервного піролізу та установку комплексу в Вашому місті або на Вашому підприємстві

           

Оформити замовлення

Задати запитання