Підписатися

Виробництво комплексів
безперервного піролізу

Ua   En   Ru

1. Чи можете ви надати висновки експертиз та сертифікати, що підтверджують екологічну безпеку?
2. Яка мінімальна потужність комплексів?

Мінімальна потужність установок модельного рядку Pyrolysis за кількістю вхідної сировини становить 1,5 т/год (36 т/добу або 13 000 т/рік). Утилізувати меншу кількість відходів, використовуючи технологію безперервного піролізу, економічно недоцільно.

3. Які відходи здатне переробляти обладнання?

Технологія безперервного піролізу надає можливість перероблювати практично всі види відходів, за винятком будівельних матеріалів.
Моделі комплексного обладнання Pyrolysis утилізують:

  • тверді побутові відходи;
  • біомасу, відходи сільськогосподарської промисловості (відходи життєдіяльності сільськогосподарських тварин, залишки урожаю);
  • RDF (пресовані залишки ТПВ після сортування);
  • токсичні відходи та медичні відходи;
  • відходи стічних вод (вміст вологи до 15%);
  • пластик всіх видів;
  • автомобільні шини та інші гумотехнічні вироби;
  • відходи деревообробної промисловості;
  • кам’яне/буре вугілля, торф.
4. Якими є допустимі розміри та вологість відходів?

Комплекси обладнання проектуються індивідуально, тому, залежно від параметрів сировини, додатково встановлюються системи сортування, подрібнення та осушування відходів. Перед подачею в реактор матеріали подрібнюються до фракції 10*10 мм, 15*15 мм або 20*30 мм (залежно від типу відходів), проходять етапи осушення та віджимання до вологості не більше 15-20%.

5. Чи можливо переналаштувати установку з одного виду сировини на інший після запуску?

Можливо, але такі зміни неефективні для економіки проекту. Переналаштування здійснюється компанією-виробником та сплачується окремо. Для того, щоб замінити частину модулів обладнання для попереднього підготування та загрузки під інший вид сировини, доведеться зупинити процес піролізу. Для повторного запуску комплексу потрібно витратити кількість палива, аналогічну першому запуску.

6. Скільки часу займає підготовка обладнання після підписання угоди?

Проектування і конструювання комплексу обладнання займає від 6 до 8 місяців, залежно від завантаженості виробництва (на момент підписання угоди).
Встановлення обладнання на майданчику постійного функціонування та навчання персоналу проходять одночасно протягом одного місяця.

7. Які габарити обладнання та площа, необхідна для встановлення?

Стандартна установка займає сорокафутовий контейнер. Площа, яку займає піролізне обладнання, становить 600-900 м2 (без урахування допоміжних конструкцій та обслуговуючих приміщень).
Вимоги до виробничого майданчика:

  • розташування на відстані від 500 м до житлових комплексів,
  • наявність неподалік електричної підстанції або діючої котельної, що можуть застосовуватися для реалізації продуктів піролізу,
  • наявність під’їздів для транспорту, накриття для піролізного обладнання та приміщення для зберігання сировини або продуктів піролізу, адміністративного офісу.

8. Які експлуатаційні витрати передбачаються після запуску комплексу?

Орієнтовний рівень експлуатаційних витрат:

  • витрата електроенергії – 60 кВт/годину за середнім показником;
  • водопостачання – 3-5 м3 води на місяць (циркулює в системі протягом місяця, змінюється під час сервісного обслуговування комплексу);
  • обслуговуючий персонал – 3 добові зміни по 2-3 працівники (оператори та інженери);
  • паливо – від 500 л до 1 500 л, залежно від потужності виробництва (необхідне для першого запуску, для підтримки піролізного процесу використовується паливо, що виробляється);
  • опалення приміщень – компенсується шляхом використання надлишкової теплової енергії, що виробляється комплексом.

9. Чи є процес піролізу безпечним для навколишнього середовища?

Згідно з отриманими результатами аналізу газової суміші, проведеного в лабораторії Інституту газу НАН України, комплекси безперервного піролізу за рівнем безпеки не лише задовольняють, але й випереджають норми ЄС та США. Технологічні особливості процесу, а саме захист реактора від попадання кисню, забезпечує відсутність діоксинів, фуранів та інших небезпечних речовин у вихідних продуктах піролізу та в попелі.

Екологічна безпека технології безперервного низькотемпературного піролізу гарантується інноваційною системою фільтрів, запропонованою нашими інженерами, що очищує продукти піролізу від речовин, що можуть загрожувати навколишньому середовищу. Результати вимірювань газопилового потоку з комплексу безперервного піролізу підтвердили відповідність нормативам викидів, визначеним Наказом N 309 Про затвердження нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин зі стаціонарних джерел (дивитися тут).

10. Які продукти піролізу утворюються при утилізації ТПВ, біомаси, осадів стічних вод і в якій кількості?

Установка безперервного піролізу виробляє піролізний газ, пірокарбон та піролізну рідину. Для виробництва максимальної кількості електроенергії пірокарбон та рідке піролізне паливо газифікуються. В такому разі вихід піролізного газу з однієї тони сировини (після попередньої підготовки) становить близько 900 м3. З такого об’єму піролізного газу генерується 1-1,2 МВт електроенергії.

ТПВ
Середній плановий вихід енергетичних продуктів з 1 т твердих побутових відходів:

  • піролізний газ – 0,275 т / 425 м3 (калорійність 3 500-6 000 ккал/м3);
  • котельне паливо – 0,3 т (калорійність 9 000 ккал/кг);
  • пірокарбон – 0,425 т (калорійність 6 000 ккал/кг).

БІОМАСА
Комплекси, які утилізують біомасу, можуть бути орієнтованими на виробництво біочар, інноваційного добрива для відновлення ґрунту, або на виробництво синтетичного газу.
Кількість продукції, що виробляє комплекс, налаштований на виробництво газової суміші, з 1 т біомаси:

  • піролизний газ – близько 0,45-0,55 т або 650-700 м3 (калорійність 3360 ккал/м3);
  • котельне паливо – близько 150 кг;
  • пирокарбон – близько 300-400 кг (калорійність аналогічна коксу).

ОСАДИ СТІЧНИХ ВОД
Середній показник виходу продуктів піролізу при переробці 1 тони мулового осаду стічних вод (фракція – 20*30 мм, вологість – 5%)

  • піролізний газ – 0,427 т (калорійність 1500-6000 ккал/м3);
  • котельне паливо – 0,15 т (калорійність 4000-8000 ккал/кг);
  • пірокарбон – 0,423 т (калорійність 1500-6500 ккал/кг).

В результаті утилізації мулу комплексом безперервного піролізу потужністю 60 т/добу можна отримати:

  • 10,25 Гкал/год теплоенргії (сумарний тепловий ефект від спалювання паливних продуктів);
  • 2010 кВт електроенергії (при витраті 1005 м3 піролізного газу);
  • 14,3 т пари на годину (при використанні всіх паливних продуктів).
11. Який вихід продуктів/електроенергії з сировини різних видів?

Порівняльна таблиця виходу продуктів піролізу з відходів різних видів

Вид сировини (відходів) Продукти піролізу, мас. %
Піролізна рідина (синтетична нафта із вмістом вологи до 0,01%) Пірогаз Піровуглець (з зольним залишком) Піровода (відфільтрована від піролізної рідини)
Тверді пубутові відходи (вологість – 10%) 20-50 18 25 15
Гума (шини) 40-60 12 34 3
Древинні відходи 25 20 30 20
Буре вугілля 15 25 25 35
Солома, лушпиння 15 25 28 12
12. Як можна реалізовувати продукти піролізу?

Піролізний газ і піролізна рідина можуть використовуватися для комунального гарячого водопостачання та для опалення приміщень , а також для виробництва електроенергії (за умови використання турбін та іншого спеціального обладнання). 2,5 м3 піролізного газу еквівалентні 1 м3 природного газу.

Пірокарбон може газифікуватися для виробництва максимальної кількості електроенергії одним комплексом. Також використовується в металургійній сфері, при виробництві водовугільного палива, пластиків та фарбників для пластика, при очищенні стічних вод та як наповнювач для гумотехнічних продуктів (наприклад, автомобільних шин). За характеристиками прирівнюється з коксом чи антрацитом.

Біочар, вуглецевий залишок процесу утилізації біомаси за технологією низькотемпературного піролізу, активно застосовується в агропромисловості та має попит на рику Європи. Його додають в корм для сільськогосподарських тварин або використовують для ефективного відновлення ґрунту (підвищує урожайність до 30%). Більше інформації про біочар.

13. Чи виробляє обладнання Pyrolysis електроенергію?

Для отримання електроенергії з продуктів піролізу (синтетичного газу, пірокарбону) необхідно залучити додаткове обладнання (парові котли, турбіни). Ми не виробляємо на даний момент таке обладнання, але готові розробити технологічну схему «під ключ».

900 м3 піролізного газу достатньо для отримання 1 100-1 200 кВт електроенергії. З циклом виробництва електроенергії , що базується на роботі комплексу Pyrolysis, можна ознайомитися на нашому каналі YouTube.

14. Скільки палива/електроенергії я зможу отримати?

Скористайтеся калькулятором для зручного розрахунку ефективності роботи комплексу.

15. Які модулі обладнання та системи включені у вартість?

У вартість включається весь процес переробки відходів в продукти піролізу (синтетичний газ, рідке паливо та пірокарбон) з моменту завантаження відходів в установку до моменту вивантаження продуктів піролізу.
Продовження циклу переробки продуктів піролізу продуктів в енергію здійснюється за умови використання додаткового обладнання, що може бути включено в схему «під ключ».
В загальну вартість не входять витрати на:

  • спорудження додаткових будівель (складів, приміщень для персоналу, доріг і т.д.),
  • фундамент для встановлення комплексу та інших спеціальних конструкцій,
  • контейнери для зберігання продуктів піролізу.
16. Чи входить доставка комплексу у вартість?

Так, доставка обладнання та пусконалагоджувальні роботи на майданчику, підготовленому замовником заздалегідь, входять в загальну вартість.

17. Яка кількість обслуговуючого персоналу необхідна для одного комплексу?

Зазвичай необхідно організувати 3 зміни робітників: 2 оператори + 1 інженер або 1 оператор + 1 інженер. Наявність і кількість менеджерів та робітників, відповідальних за охорону, прибирання території, дотримання техніки безпеки, визначається для кожного об’єкта окремо.

18. Які додаткові будівлі і конструкції необхідні для функціонування комплексу?

Необхідно організувати приміщення для персоналу, склад для комплектуючих і запасних деталей, опалення яких може здійснюватися за рахунок надлишкової теплоенергії, що утворюється при утилізації.
Потрібно підготувати фундамент для встановлення комплексу, шляхи для під’їзду транспорту, контейнери/цистерни для зберігання продуктів піролізу.
Комплекси призначені для роботи на відкритому просторі, але ми рекомендуємо передбачити накриття для захисту від атмосферних осадів.

19. Чи проводиться навчання для персоналу?

Обслуговуючий персонал проходить навчання під час встановлення комплексу і пусконалагоджувальних робіт. Інструктажі операторів входять в загальну вартість.

20. Чи купуєте ви відходи для утилізації?

На цьому етапі діяльність проекту спрямована виключно на конструювання комплексів обладнання для переробки відходів в паливо та енергію, а не на саму утилізацію відходів. Але надалі ми плануємо розглядати й такий спосіб співпраці.

21. Де і коли проводяться презентації функціонуючого обладнання?

Презентації промислового зразка комплексу регулярно проводяться на території України. Зазвичай ми надаємо можливість гостям протестувати обладнання та утилізувати привезені зразки сировини, щоб проаналізувати продукти піролізу.
На зустріч зазвичай запрошуються інженери і керівники проекту, що зможуть надати детальну інформацію щодо особливостей технології, характеристик обладнання та умов співпраці. Дізнатися про дату найближчої презентації можна тут.

           

Оформити замовлення

Задати запитання